ΔΙΑΛΕΞΗ ΤΗΣ SVETLANA SUVEICA, ΥΦΗΓΗΤΡΙΑΣ ΤΟΥ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ REGENSBURG ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ «ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ»

Wednesday 22 Μαΐου 2024
Διάλεξη της Svetlana Suveica, υφηγήτριας του Ινστιτούτου Ιστορίας του Πανεπιστημίου Regensburg στο πλαίσιο του μαθήματος «Νεότερη Ευρωπαϊκή Ιστορία»

Την Τετάρτη 22 Μαΐου 2024, ώρα 13.00, στο Ιστορικό Αρχείο του ΕΚΠΑ (Σκουφά 45, Κολωνάκι), η Dr. Svetlana Suveica, υφηγήτρια του Ινστιτούτου Ιστορίας του Πανεπιστημίου Regensburg  (Βαυαρία, Γερμανία) και προσκεκλημένη στο πλαίσιο του μαθήματος «Νεότερη Ευρωπαϊκή Ιστορία» του Τομέα Ιστορίας του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας και του προγράμματος Erasmus, θα δώσει διάλεξη με θέμα Ukraine in the Fight for Independence. From the World War I to the Current War with Russia.

Ακολουθεί η Πρόσκληση