Την Τετάρτη 22-05-2023, στις 12:00 στο Εργαστήριο Φωνητικής και Υπολογιστικής Γλωσσολογίας (αίθουσα 622) θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης σεμινάριο έτος με θέμα "Εφαρμογή "απλής γλώσσας" (plain language) σε κείμενα δημόσιων υπηρεσιών: δυσκολίες και ιδιαιτερότητες". Τη διάλεξη θα παρουσιάσει ο προσκεκλημένος ομιλητής Χρήστος Καρβούνης(Johannes Gutenberg-Universität Mainz).
Περισσότερες πληροφορίες για τα σεμινάρια του Τομέα Γλωσσολογίας